چاپ بنر فوري سام

چاپخانه بك لايت

بك لايت چيست؟

چاپ بك لايت يا اين كه بك ليت به چاپي گفته مي شود كه در فريمي قرار مي گيرد كه پشت آن فروغ و روشنايي داشته باشد . در واقع شما يك كادر يا اين كه جعبه مربع يا اين كه مستطيل را فكر كنيد كه در درون آن نورهاي مهتابي يا اين كه ال اي دي درنظرگرفته شده شده‌است و متريال چاپي بر روي آن قرار مي گيرد و نور و روشنايي از پشت به آن تابانده مي شود .

 

بك لايت ها به‌سرعت تبديل به يكي بنا هاي دوست داستني تبليغاتي شدند كه در بيشتر دكان ها يا اين كه مركز ها تجاري گونه هاي متعدد آن‌ها‌را در بعد ها متفاوت شاهد هستيم . از عارضه ها دوست داستني شدن اين تابلوها مي شود به زيبايي بنا , بعد ها متنوع , جهت تابيدن نوروروشنايي مطلوب و ارزش كم آن در مقايسه با مثال هاي شبيه اشاره نمود .

بك لايت

يكي‌از معايبي كه عموم بنا ها دارا‌هستند , اختلال نور و روشنايي آن ها است . به گونه اي كه بعداز تصحيح كردن بنا و چاپ آن , مي بايست به قضيه ي تاباندن فروغ مطلوب به آن تامل كرد . به اين دليل كه هر چقدر بنا ي مصرف شده مرغوب باشد و چاپ آن مختص و كيفيت عالي باشد , البته اگر كه نور و روشنايي قابل قبولي در نزديكي آن نباشد و يا اين كه بر روي آن تابانده نشود , هيچ توجهي را نمي تواند جلب نمايد . اين قضيه در دكان ها يا اين كه مراكزي كه نامرتب خيس ميباشند دوچندان بزرگتر است . به دليل آنكه بايستي كاري كرد كه آن مورد تبليغاتي بيشتر به ديده بيايد .

 

مزاياي چاپ بك لايت

 

متريال هايي كه به طور معمول براي چاپ بك لايت مورد استعمال قرار مي گيرند PVC و نوعي پارچه يگانه مي‌باشند . در‌حالتي كه لحاظ مارا بپرسيد , ما پي او سي را به جور پارچه اي آن ترجيح مي‌دهيم . به دليل آنكه بر حسب تجربه , نيز چاپ بهتري روي آن صورت مي‌گيرد , نيز متريال آن در هر چاپخانه اي پيدا مي شود و نيز بها مناسبتري داراست . اما مزاياي ديگري هم داراست . براي مثال رساناي بهتري براي روشنايي تابانده شده از پشت آن است و يا اين كه خيلي راحت خيس مي شود آن را پاك كرد و پايداري بالاتري در قبال رنگ پريدگي چاپ دارااست .

پوستر بك لايت يك دسته صفحه چاپ است كه فروغ و روشنايي را از خويش عبور ميدهد . اين پوسترها براي تابلوها و نمايشگرهاي بك‌لايت يا اين كه نوري پباده سازي شده‌است و مثال هاي متعددي از آنان را در ايستگاه‌هاي اتوبوس و مترو , مي‌توان پيدا كرد .

به كار گيري از اين دسته پوستر در نمايشگرهاي نوري سبب بالا رفتن تاثير فعاليت شما و نمايش آن تا ۵۰ درصد مي شود . زمانيكه از اين پوستر به كار گيري مي شود عكس , تصاوير , برندها و ظواهر چاپ , واضح خيس , نوراني خيس و واضح خيس مي گردند . پوستر بك‌لايت شايسته ترين تكثير فروغ را بجهت روشني چاپ خويش ارائه ميدهد .

پوستر‌هاي بك‌لايت به جز يك سيستم نور و روشنايي كوچك به هيچ وسيله يا اين كه امكانات الكتريكي و مازاد نياز ندارند . چه بسا ميتوانيد فارغ از سيستم نوروروشنايي نيز از آن ها به كار گيري فرماييد . پوستر بك‌لايت انتخابي مطلوب براي خوب تر چشم شدن تبليغات شماست .

برگه بك لايت ( Backlit ) چه ميباشد ؟

 

شما هر روزه در تردد هاي روزمره ي خويش به تابلوها , پوستر ها و يا اين كه تبليغاتي بر مي خوريد كه به صورت تمام وقت نوراني و قابل رويت كرد مي باشند . به

 

اين قبيل تابلو ها يا اين كه پوستر ها , بك لايت گفته مي شود . براي اين مدل تابلو ها از برگه هاي مخصوصي به كارگيري مي نمايند كه بك لايت يا اين كه ترانسپارنت اسم دارا‌هستند .

در واقع صفحه بك لايت ( Backlit ) يك رسانه چاپ است كه اذن تكثير روشنايي را مي‌دهد . اين ورقه ها براي تابلو ها و نمايشگر هاي بك لايت يا اين كه نوري پباده سازي شده‌است.

 

منبع: چاپخانه خانه طراحان سام

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۲۷:۱۳ توسط:الميرا صدفي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :